KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 14024220
nr 1402 4220
Pär Gunnar Thelander
(f. 1936), Sverige
Färgetsning, "Paradis II", 1989, Haskel 226. Signerad, numrerad 19/90. Oramat löst blad, etsning + handkolorering. Bladets mått: 87,5x68 cm
måndag 7 juni 2021
kl 18:48:04
Pär Gunnar Thelander
Läs mer om Pär Gunnar Thelander